Elementary – Soccer

Division 1

Teams

Team rosters will be available after evaluations.

Fury

Head Coach
Barone

Assistant Coach
Feirfeil

Roster
Ambrose Barone – 3rd Grade
Collin Cates – 5th Grade
Frear Dominic – 5th Grade
Benjamin Feirfeil – 4th Grade
Brady Feierfeil – 5th Grade
Natali Gonzalez – 4th Grade
Michael Klein – 5th Grade
Sophia Kovacs – 3rd Grade
Merc Lehman – 4th Grade
Harry Meguerditchian – 3rd Grade
Boden Miller – 5th Grade
Cole Pacetti – 3rd Grade
Siena Sorianello – 5th Grade
Tristan Zuniga – 4th Grade

Practice Schedule:
4:15-5:00 pm HCS North Field
Tuesday, September 7
Tuesday, September 14
Tuesday, September 21
Tuesday, September 28
Tuesday, October 5
Tuesday, October 12
Tuesday, October 19
Tuesday, October 26

Galaxy

Head Coach
Taphorn

Assistant Coach
Volunteer Needed

Roster
Dominic Brav – 3rd Grade
Ty Calilap – 3rd Grade
Olivia Dvorak – 5th Grade
Aiden Galvez – 4th Grade
Sofia Henriquez – 5th Grade
Austin Hernandez – 3rd Grade
Orlando Miron – 3rd Grade
Bella Nelson – 4th Grade
Aviva Perna – 3rd Grade
Olive Schmaltz – 4th Grade
Shaan Sood – 4th Grade
Noah Taphorn – 3rd Grade
Justin Vargas – 5th Grade
Meyson Velasco – 5th Grade

Practice Schedule:
3:15-4:00 pm HCS North Field
Wednesday, September 8
Wednesday, September 15
Wednesday, September 22
Wednesday, September 29
Wednesday, October 6
Wednesday, October 13
Wednesday, October 20
Wednesday, October 27

Kickers

Head Coach
Mr. Younan

Assistant Coach
Walter

Roster
Zion Acuna – 3rd Grade
Ella Brewster – 4th Grade
Aimar Garay – 5th Grade
Abigail Hershey – 4th Grade
Alyana Khoury – 4th Grade
Christian Khoury – 3rd Grade
Giana Khoury – 3rd Grade
Matthew Leiva – 4th Grade
Chloe Murphy – 4th Grade
Ben Rizo – 4th Grade
Gianna Walter – 3rd Grade
Sadie Younan – 3rd Grade
Joseph Shenouda – 5th Grade

Practice Schedule:
3:15-4:00 pm HCS North Field
Wednesday, September 8
Wednesday, September 15
Wednesday, September 22
Wednesday, September 29
Wednesday, October 6
Wednesday, October 13
Wednesday, October 20
Wednesday, October 27

Volcanos

Head Coach
Scott

Assistant Coach
Volunteer Needed

Roster
Samuel Hoff – 3rd Grade
Areg Isanians – 5th Grade
Daniel Keenan – 4th Grade
Robert Keenan – 4th Grade
Brady Lutz – 4th Grade
Ezra Perez – 3rd Grade
Stefano Razuri – 3rd Grade
Liam Rodriguez – 5th Grade
Shane B Scott, II – 5th Grade
Brendan Suarez – 4th Grade
David Tolle – 5th Grade
Kyle Vitalis – 5th Grade
Huxley Willanger – 3rd Grade

Practice Schedule:
3:30-4:15 pm HCS North Field
Tuesday, September 7
Tuesday, September 14
Tuesday, September 21
Tuesday, September 28
Tuesday, October 5
Tuesday, October 12
Tuesday, October 19
Tuesday, October 26

Schedule

DateTimeVisitor VS Home
9/9/214:30 pmKickers vs. Volcanos
9/9/215:30 pmGalaxy vs. Fury
9/16/214:30 pmFury vs. Kickers
9/16/215:30 pmVolcanos vs. Galaxy
9/23/214:30 pm*Team Photos* Valcanos vs. Fury
9/23/215:30 pm*Team Photos* Kickers vs. Galaxy
9/30/214:30 pmKickers vs. Volcanos
9/30/215:30 pmGalaxy vs. Fury
10/7/214:30 pmFury vs. Kickers
10/7/215:30 pmVolcanos vs. Galaxy
10/14/214:30 pmGalaxy vs. Kickers
10/14/215:30 pmFury vs. Volcanos
10/21/214:30 pmVolcanos vs. Galaxy
10/21/215:30 pmFury vs. Kickers
10/28/215:00 pmCHAMPIONSHIP- TBD

Division 2

Teams

Team rosters will be available after evaluations.

Ducks

Head Coach
Mrs. Younan

Assistant Coach
Volunteer Needed

Roster
Kobi Browning – 1st Grade
Caleb Chan – 2nd Grade
Jonas Brewster – 1st Grade
Aubrie Hernandez – 1st Grade
Brooklyn Hershey – 2nd Grade
James Harrison – 2nd Grade
Edward Kazarian – 1st Grade
Dalya Khoury – 1st Grade
Phillip Pichugin – 2nd Grade
Jackson Walter – 1st Grade
Mia Younan – 1st Grade

Practice Schedule
3:15-4:00 pm HCS North Field
Wednesday, September 8
Wednesday, September 15
Wednesday, September 22
Wednesday, September 29
Wednesday, October 6
Wednesday, October 13
Wednesday, October 20
Wednesday, October 27

Eagles

Head Coach
Anaya

Assistant Coach
Volunteer Needed

Roster
William Abner – 2nd Grade
Emma Anaya – 2nd Grade
Aiden Brady-Smith – 1st Grade
Peter Horner – 1st Grade
Cal Lehman – 2nd Grade
Makenzie Meeks – 1st Grade
Quinn Robinson – 1st Grade
Daniel Tolle – 1st Grade
Jeremiah Winslow – 1st Grade
Carmine Zuniga – 2nd Grade

Practice Schedule
4:15-5:00 pm HCS North Field
Tuesday, September 7
Tuesday, September 14
Tuesday, September 21
Tuesday, September 28
Tuesday, October 5
Tuesday, October 12
Tuesday, October 19
Tuesday, October 26

Falcons

Head Coach
Martin

Assistant Coach
Volunteer Needed

Roster
Carter Coleman – 1st Grade
London Dario – 2nd Grade
Adam Girgis – 1st Grade
Larissa Jenner – 2nd Grade
Vivienne Lutz – 1st Grade
Calvin Martin – 1st Grade
Noah Meguerditchian – 1st Grade
Keegan Nilsson – 1st Grade
Jenna Ramos – 1st Grade
Natalie Shenouda – 2nd Grade
Noah Young – 1st Grade

Practice Schedule
4:00-4:45 pm HCS North Field
Tuesday, September 7
Tuesday, September 14
Tuesday, September 21
Tuesday, September 28
Tuesday, October 5
Tuesday, October 12
Tuesday, October 19
Tuesday, October 26

Hawks

Head Coach
Coach Mendoza

Assistant Coach
Coach Ochoa

Roster
Ely Bellinger – 1st Grade
Carter Casaletta – 2nd Grade
Wyatt DeLoach – 2nd Grade
Anabella Major – 2nd Grade
Matthew Mavian-Elmer – 1st Grade
Joseph Mendoza – 1st Grade
Esteban Ochoa – 1st Grade
Leo Pacetti – 1st Grade
Joseph Peabody – 2nd Grade
Tristan Stork – 2nd Grade
Avrielle Willanger – 1st Grade

Practice Schedule
3:30-4:15 pm HCS North Field
Tuesday, September 7
Tuesday, September 14
Tuesday, September 21
Tuesday, September 28
Tuesday, October 5
Tuesday, October 12
Tuesday, October 19
Tuesday, October 26

Schedule

DateTimeVisitor vs. Home
9/9/213:30 pmHawks vs. Eagles
9/9/213:30 pmDucks vs. Falcons
9/16/213:30 pmEagles vs. Falcons
9/16/213:30 pmDucks vs. Hawks
9/23/213:30 pm*Team Photos* Eagles vs. Ducks
9/23/213:30 pm*Team Photos* Hawks vs. Falcons
9/30/213:30 pmEagles vs. Falcons
9/30/213:30 pmDucks vs. Hawks
10/7/213:30 pmHawks vs. Falcons
10/7/213:30 pmDucks vs. Eagles
10/14/213:30 pmHawks vs. Eagles
10/14/213:30 pmDucks vs. Falcons
10/21/213:30 pmFalcons vs. Hawks
10/21/213:30 pmEagles vs. Ducks
10/28/213:30 pmCHAMPIONSHIP - TBD

Division 3

Teams

Team rosters will be available after evaluations.

Bears

Head Coach
Augur

Assistant Coach
Barone

Roster
Thiago Anaya – Kindergarten
Isabella Arano – TK
Charlotte Augur – Kindergarten
Amelia Barone – Kindergarten
Vincent Nelson – Kindergarten
Nicolas Pichugin – TK
Ethan Rabadi – TK
Quinn Rodriguez – Kindergarten
Daxton Tait – TK

Practice Schedule
3:15-4:00 pm HCS North Field
Tuesday, September 7
Tuesday, September 14
Tuesday, September 21
Tuesday, September 28
Tuesday, October 5
Tuesday, October 12
Tuesday, October 19
Tuesday, October 26

Lions

Head Coach
Acuna

Assistant Coach
Coach DeLoach

Roster
Milan Acuna – Kindergarten
Nathan Galdamez – TK
Michael Horner – Kindergarten
Bianca Lilly DeLoach – TK
Isabelle Rose DeLoach – TK
Charlotte Satel – Kindergarten
Elijah Saucedo – TK
Aibileen Torres – TK
Kal Wilson – Kindergarten

Practice Schedule
3:15-4:00 pm HCS North Field
Tuesday, September 7
Tuesday, September 14
Tuesday, September 21
Tuesday, September 28
Tuesday, October 5
Tuesday, October 12
Tuesday, October 19
Tuesday, October 26

Tigers

Head Coach
Coach Ayala-Allen

Assistant Coach
Coach Mendoza
Coach Ramos

Roster
Cian Ayala-Allen – Kindergarten
Sarah Dvorak – TK
Mateo Ervin – Kindergarten
Madison Lehigh – Kindergarten
Lily Mendoza – TK
Mason Mercado – Kindergarten
Elijah Osorio – TK
Jacob Ramos – Kindergarten
Ariyana Rochard – Kindergarten

Practice Schedule
4:00-4:45 pm HCS North Field
Tuesday, September 7
Tuesday, September 14
Tuesday, September 21
Tuesday, September 28
Tuesday, October 5
Tuesday, October 12
Tuesday, October 19
Tuesday, October 26

Wolves

Head Coach
Coach Ammar

Assistant Coach
Coach Diaz

Roster
Jaelyn Ammar – Kindergarten
Aella Arellano – Kindergarten
Samantha Garcia – Kindergarten
Adora Guindy – Kindergarten
Quinn Mayfield – TK
Jacob Morales – Kindergarten
Eli Pyorala – TK
Emma Sarkisyan – TK
Jackson Seyerle – Kindergarten

Practice Schedule
4:45-5:30 pm HCS North Field
Tuesday, September 7
Tuesday, September 14
Tuesday, September 21
Tuesday, September 28
Tuesday, October 5
Tuesday, October 12
Tuesday, October 19
Tuesday, October 26

Schedule

DateTimeVisitor vs. Home
9/8/214:15 pmBears vs. Tigers
9/8/214:15 pmWolves vs. Lions
9/15/214:15 pmTigers vs. Lions
9/15/214:15 pmWolves vs. Bears
9/22/214:15 pm*Team Photos* Tigers vs. Wolves
9/22/214:15 pm*Team Photos* Bears vs. Lions
9/29/214:15 pmTigers vs. Lions
9/29/214:15 pmWolves vs. Bears
10/6/214:15 pmBears vs. Lions
10/6/214:15 pmWolves vs. Tigers
10/13/214:15 pmBears vs. Tigers
10/13/214:15 pmWolves vs. Lions
10/20/214:15 pmBears vs. Wolves
10/20/214:15 pmTigers vs. Lions
10/27/214:15 pmCHAMPIONSHIP - TBD